कर्णाली प्रदेशका मुख्यमन्त्री राजकुमार शर्माले मंगलबार विश्वासको मत लिने तयारी गरेका छन । मुख्यमन्त्री शर्माले यही चैत २० गते मंगलबार विश्वासको मत लिने भनेर प्रदेशसभा सचिवालयलाई पत्र लेखेर जानकारी गराएका छन ।

मुख्यमन्त्री शर्माका प्रेस सल्लाहकार प्रतीक इच्छुक शर्माका अनुसार केन्द्रमा सत्ता समीकरण फेरिएसँगै नेपाली कांग्रेसले विश्वासको मत फिर्ता लिएपछि मुख्यमन्त्री शर्माले विश्वासको मत लिन लागेका हुन् । ४० सदस्यीय कर्णाली प्रदेश सभामा बहुमतका लागि कम्तीमा २१ सांसद आवश्यक पर्दछ । गठबन्धनमा रहेका दल माओवादीका १३, एमालेका १० र एकीकृत समाजवादीको १ गरी २४ जना छन् ।

election adv.

प्रदेश सभामा नेपाली कांग्रेसका १५ र राप्रपाका एक सांसद छन् । गठबन्धन दल नेकपा एमाले र एकिकृत समाजवादीले विश्वासको मत दिने या नदिने निर्णय गरिसकेका छैनन । नेकपा एमालेले कर्णालीमा यसपटक मुख्यमन्त्री आफुहरुले पाउनुपर्ने माग गर्दै आएको छ ।

फेसबुक प्रतिक्रियाहरु
Siddhartha Auto