Input your search keywords and press Enter.

आठबिसकोट नगरपालिकाका पनि कर्मचारी आन्दोलित

सत्य बटाला
रुकुम पश्चिमको आठविसकोट नगरपालिकाका कर्मचारीहरुले नेपाल सरकारले गत मंसिर २३ गते लागु गरेको कर्मचारी समायोजन अध्यादेश २०७५ प्रती विज्ञप्ती निकालेर घोर विरोध गरेको छन । सवै सेवा विच समान ब्यबहार र अवसर नभएको भन्दै बिरोध गरिएको हो । संघ, प्रदेश र स्थानियतहमा एउटै प्रणाली मातहगत समान ब्यबस्था गर्न र कर्मचारी समायोजन अध्यादेशको दफा ७ को उपदफा ४ मा राजपत्र अङकित प्रथम श्रेणी बाट छैटौँ तहमा समायोजन हुदा माथिल्लो पदमा बढुवाका लागी आवश्यक पर्ने शैक्षिक योग्यता हाँसिल गरेको हुनु पर्ने भनी ब्यवस्था भएको र अन्य कुनै पनी तहमा समायोजन हुदा शैक्षिक योग्ताको विषयमा नराखीएकोले सो विभेदकारी प्रावधान हटाई सवै तहमा समायोजनको लागी एक रुपता गरिनु पर्ने माग छ ।

त्यस्तै स्थानिय तहमा अविछित्र रुपमा अस्थायी, करार, ज्यालादारी , सामाजिक परिचालकलाई कर्मचारी समायोजन अध्यादेश २०७४ बमोजीम सेवा सुुरक्षाको ग्यारेन्टी गरिनु पर्ने नगरमा कार्यरत कर्मचारीहरुले माग गरेका छन । आठविसकोट नगरपालीमा कार्यरत कर्मचारीहरुले प्रेस विज्ञप्तीका साथै हातमाकालो पट्टि बाँधी, पेन डाउन गरेर कार्यालाबाट हु्ने कामकाज समेत बन्द गरेका छन ।

Share Button

First and best news portal from rukum for world.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *