Input your search keywords and press Enter.

‘हाम्रो पारिश्रमिक कहिले बृद्धि हुन्छ सरकार’

गोपाल रेग्मी
चौरजहारी
सरकारले वाल विकास शिक्षिकाहरुको श्रम शोषण गरेको भन्दै त्यसको लागी शिक्षिकाहरु एक जुट भएर आवाज उठाउने बताएका छन । काचो माटोका रुपमा रहेका वालवालिकाहरुको भविश्य निर्माणको लागी आफुहरुले गरेको योगदानको कदर राज्यले नगरेको भन्दै त्यसको लागी शिक्षिकाहरुले एक जुटभएर आवाज उठाउने वताएका हुन । रुकुम पश्चिमको चौरजहारी नगरपालिकामा आयोजित वालविकास शिक्षाकाहरुको नगर स्तरिय भेलामा वोल्दै शिक्षिकाहरुले आफुहरुको श्रमशोषण भैरहेको भन्दै त्यसको लागी स्थानीय तथा प्रदेश सरकार संग पारिश्रमिक वृद्धिको माग गर्ने वताएका छन ।

शिक्षिकाहरुले एक जुट भएर नितिनिर्माण तहमा ज्ञापनपत्र वुझाउने र त्यसको लागी शिक्षक संघ संगठन र शिक्षक महासंघलाई सहयोगको लागी आग्रह गरेका हुन । दिनप्रतिदिनको महंगी अनुसार पारिश्रमिक चित्त वुझदो नभएकोले आफुहरुले विभिन्न समयमा सरोकारवाला निकाय समक्ष माग पत्र पेश गरेको भएपनि त्यसको हाल सम्म सुनुवाई नभएको शिक्षिकाहरुले गुणसो गरेका छन । जिल्लाको चौरजहारी नगरपालिकामा ३२ जना वाल विकास शिक्षिकाहरु छन । भेलाबाट शिक्षिकाहरुले आफनो हकहित र अधिकारको लागी मन्सरा के.सीको संयोजकमा १७ सदस्य नगर स्तरिय वालविकास शिक्षिका समिति गठन गरेका छन । उनीहरुले हाल मासिक ६ हजार रकम पाउने गरेका छन । कार्यक्रम सहभागी अन्य शिक्षा संग सरोकार राख्ने निकायका प्रमुख तथा प्रतिनिधीहरुले पनि बालशिक्षिकाहरुको पारिश्रमिक बढाउनुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।

Share Button

First and best news portal from rukum for world.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *