Home मुख्य समाचार सिंगारु गीत हेरेर घुम्नुहोस रुकुमको सेरोफेरो

सिंगारु गीत हेरेर घुम्नुहोस रुकुमको सेरोफेरो

7815
0

आहा सञ्चार संबाददाता
मध्य पश्चिमका क्षेत्रमा केहि आफ्नै पुराना मौलिक कलासंस्कृति छन । देशका अन्य क्षेत्रहरुमा पनि आआफ्नै मौलिक कला संस्कृति छन । ति कला संस्कृतिहरु सबै मुलधारमा आउन नकसकेको भएपनि चाडपर्ब र अन्य समयमा हुने मेला महोत्सवमा प्रस्तुत भने हुन्छ । तर पनि नयाँ पुस्ताले पुराना कलासंस्कृति भन्दा पनि आधुनिक संस्कृतिकमा रम्दा गाउँघरको पुरानो कलासंस्कृति पछाडि परेको देखिन्छ । गाउँघरमा गाईने ठाँडिभाका, नाँचिने र गाईने सिंगारु, टप्पा जस्ता गीतहरु केहि एल्बम तथा भिडियो मार्फत पनि बनेका छन । यस्तै मध्य रुकुम तथा आसपासको संस्कति समेटिएर बनेको एउटा मौलिक सिंगारु गीत रुकुम सेरोफेरो । जसले रुकुम गलालाई मात्र होईन दृष्यहरुमा पनि समेटेको छ । हेर्नुहोस बुढा म्युजिक प्रालिद्धारा तयार पारिएको सिंगारु गीत रुकुमको सेरोफेरो ।

https://www.youtube.com/watch?v=t8SUOkRM2N8

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here