Input your search keywords and press Enter.

एक दशक सम्म पनि सम्पन्न भएन बिद्युत आयोजना

डिल्लीबहादुर खत्री
चौरजहारी
पश्चिम रुकुम चौरजहारी नगरपालिका वडा न. १० मा निर्माणाधीन अवस्थामा रहेको सहिद स्मृति लघु जलविद्युत आयोजनाको काम झण्डै एक दशकसम्म पनि सम्पन्न हुन सकेको छैन । रुकुम उज्यालो कार्यक्रम अन्तरगत २०६५ सालमा सुरु भएको उक्त योजनाको अहिलेसम्म १५ प्रतिशत मात्र काम भएको छ । ९४ किलोवाट क्षमताको उक्त बिद्युत आयोजना सम्पन्न भएमा चौरजहारी नगरपालिका वडा न. १० , ११ र १३ का १२ सय बढी घरधुरी लाभान्वित गराउने लक्ष्य राखिएको थियो ।

समुदायको असहयोग र बजेट अभावका प्रभावकारी काम हुन नसकेको उपभोक्ता समितिका निवर्तमान अध्यक्ष तथा नगर उपप्रमुख राधा रोकाले बताईन । उनका अनुसार सम्बन्धित निकायहरुले पनि बजेट नदिएको र समुदायले पनि लगानी गर्न नरुचाएको कारण काम हुन नसकेको हो । बिद्युत आयोजना निर्माण गर्न १ करोडभन्दा बढी रकम लाग्ने र अहिलेसम्म जिविसबाट १० लाख र गाविसबाट ७ लाख ३० हजार मात्र लगानी भएकोले काम सम्पन्न हुन नसकेको उनको दाबी छ । ‘अहिले नगरपालिकाबाट पनि ५० लाख बजेट उक्त बिद्युतमा परेको छ, अब नयाँ समिति गठन भएकोले समितिकै पहलमा काम सम्पन्न हुनेछ’ उनले भनिन । यसैबीच समितिका अध्यक्ष राधा रोका स्थानीय चुनावमा नगरपालिकाको उपप्रमुखमा बिजय भएपछि बिरेन्द्र रोकाको अध्यक्षतामा १३ सदस्यीय नयाँ उपभोक्ता समिति गठन गरिएको छ । जसको सचिव हिमबहादुर पुन र कोषाध्यक्षमा लक्ष्मी केसी रहेका छन ।

Share Button

First and best news portal from rukum for world.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *